15 Kasım 2017 Çarşamba

Blogger Ayarlar Simgesini Kaldırma İşlemi

Blogger Ayarlar Simgesini Kaldırma İşlemi
Uzun süredir kaldırmak için uğraştığım sitedeki alt etiketi olmayan resimden sonunda kurtulmuş bulunmaktayım. 

Sizlerlede bu konuyu nasıl çözüme kavuşturduğumu paylaşıyorum.Blogger  her ne kadar kullanışlı olsa da bazen insanı çıldırma noktasına getirebiliyor.

Bu yazımda sinir bozucu wrench isimli iconları kaldırmayı anlatacağım. Bu icon şablon kodlarında bulunuyor. Eklentilerin sağ alt köşesindeBlogger Ayarlar Simgesini Kaldırma İşlemi Blogger  biçiminde beliriyor. Şablondan kodu aratınca bulunamıyor. SEO sorgulamasında alt etiketi bulunmayan görseller bölümünde çıkıyor.


Bu yüzden SEO'yu düşürüyor. Bir çok Blogger  kullanıcı bunu kaldırmaya çalışmaktan bıkmış durumda. Bu icondan kurtulmak mümkün. Şimdi aşağıdaki adımları kusursuz yaptığınızda bu icon kalkacak. SEO puanınızı yeniden sorguladığınızda hata olarak karşınıza asla çıkmayacak.

Blogunuzun Admin Paneline giriş yapyıp Şablon Ayarlarına gelin ve HTML'yi Düzenle düğmesine basın.

Şablonun kodlarına tıkladıktan sonra CTRL+F klavye kısayolu ile arama yerini açın. Kısayola bastığınızda kodların sağ üst köşesinde belirecek.

Arama bölümüne  <b:include name='quickedit'/>  kodunu yazın ve arayın. Çıkan kodların arka planı sarı olarak gözükecektir. Bu kodu silin. Bu prosedürü kodlar tamamıyla  silininceye kadar yapın.

Not: Bu prosedürü her eklenti eklediğimizde tekrar yapmalısınız.
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Blog yazmayı uzun yıllardır severek yapmaktayım.

0 Yorum: