21 Kasım 2017 Salı

Samsung Galaxy S9 Hakkında Merak Edilenler

Samsung Galaxy S9 Türkiye
Biraz erken olmasına rağmen, Samsung Galaxy S9 hakkındaki söylentiler siber ortamda ortaya çıkıyor. Aslında, Güney Koreli teknoloji devi gerçekten yeni amiral gemisi akıllı telefonunu 2018'de piyasaya sürmeye hazırlanıyor.Son haberlere Galaxy S9 iki seçenekte sunulacak. Bu Galaxy S8'in ardılı için Samsung'u yeni tamamlamış olan yazılımın bilgileri.

Donanım yazılımında "G960FXXU0AQI5" ve "G965FXXU0AQI5" iki cihaz kodu vardır. Kod, SM960 ve SM965 adlarıyla değişebilir. Analistler, SM960 Galaxy S9 olacakken, SM965 Galaxy S9 Plus olacak.

Bulgulara dayanarak Sammobile sayfası, Pazartesi günü (2/10/2017), iki amiral gemisi Samsung'un akıllı telefonu Galaxy S8'in piyasaya sürülmesi ile aynı anda duyurulacak. Böylece şirket Mart 2018'de piyasaya sürülecek, yalnızca Nisan 2018'de piyasaya sürülecek.

Galaxy S9 ve S9 Plus'ın Super AMOLED Ekran Infinity Display ve Qualcomm Snapdragon 845 işlemci hakkındaki istisnaları dışında sıyrılabilecek pek çok sızıntı yok.

Ancak son zamanlarda söylentiler amiral gemisi akıllı telefonun iPhone X'in eşdeğerliği ile kameraya güveneceğini vaaz ediyor.

Saniyede 1000 kare (fps) sürebilen yüksek hızlı sensörlerle donatılmış olacak. Yani, akıllı telefon bir saniyede 1000 fotoğraf çekebiliyor. Sensör üstte çip bulunan üç tabakadan oluşur.

Bu inanılmaz yetenek, yavaş hareket kavramına benzer şekilde nasıl çalıştığını hatırlamamızı sağlar. Böylece kullanıcı hareket eden bir nesnenin resmini çabucak çekebilir.

Ne yazık ki, üç katmanlı sensör zaten Sony patentli ve Xperia XZ1 ve XZ Premium'da sabitlenmiş durumda. Bu, Samsung'un yasal davalar üzerinden açılmasını önlemenin başka yollarını bulması gerektiği anlamına gelir. Büyük olasılıkla Samsung iki katmanlı sensör kullanıyor.

Bu sorun doğruysa, Galaxy S9 kamerası iPhone X'i geçecektir. Daha fazla bilgi için, yüksek çözünürlüklü (HD) 1080p video kaydı yapıyor.
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Blog yazmayı uzun yıllardır severek yapmaktayım.

0 Yorum: