15 Kasım 2017 Çarşamba

iPhone X Face ID Fena Çuvalladı Anne ile Çocuğu Ayırt Edemedi

iPhone X Face ID Fena Çuvalladı Anne ile Çocuğu Ayırt Edemedi
Apple'ın iPhone X de hayata geçirdiği ve son derece güvendiği yüz tanıma teknolojisini kullanan Face ID büyük hayal kırıklığı yaratmaya devam ediyor.

Son olarak maskeyle kandırılabildiği ortaya çıkan iPhone'in Face ID teknolojisinin bu  seferde anneyle çocuğu ayırt edemediği görüldü.
iPhone X'in Face ID'sinin tek yumurta ikizlerini ayırt etmekte zorlanacağı en başından beri düşünülüyordu; açıkçası bu büyük bir hata da değildi; yalnız bir maskeyle kandırılabilen iPhone X'ler anne ve çocuğunu da birbirinden ayıramayınca haliyle hayal kırıklığı yaşanıyor.

Youtube’da yayınlayan yeni bir videoda, anne yüzüne tanımlı olan Face ID, çocuğun yüzünü görünce farkı anlamayarak kilidi açıyor.

Sadece tek bir deneme ile Face ID’nin devre dışı kalması büyük soru işaretlerine neden olurken, annenin düşük ışık altında yüzünü kaydetmesi durumunda Face ID’nin aradaki farkı anlayamadığı ifade ediliyor.

iPhone X 'in Face ID kilidi anne ile çocuğunu ayıramıyor

Apple’ın Face ID’nin parmak izinden daha güvenilir olduğunu söylemesine rağmen bu tür olayların yaşanmaya devam etmesi, Face ID’nın gelişimi konusu ile ilgili halen son derece uzun bir yol kat edilmesi gerektiğini kanıtlıyor.
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Blog yazmayı uzun yıllardır severek yapmaktayım.

0 Yorum: