9 Kasım 2017 Perşembe

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü
10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü, 10 Kasım 1938 günü saat 09.05'te yaşamını yitiren, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ve rahmetle anıyoruz. Google da yeni bir Doodle yerine karanfil ile bu günü unutmadı.

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü


Üstün siyasi, askeri zekası ve ileri görüşlülüğü ile başarılı bir komutan ve lider olarak sadece bizim milli belleğimizde değil, dünya tarihinde de edindiği saygın yeri ilelebet payidar kalacaktır.

Atatürk’ün “Türk çocuğu, atalarını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.” sözünü hiç unutmayalım onun düşüncelerini anlamak, muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma hedefi doğrultusunda ilerlemek; karşımıza çıkacak tüm güçlükleri birlik, beraberlik içinde yenerek ve yılmadan çalışarak örnek bir ülke olmayı sürdürmek millet olarak en önemli görevimizdir. Cennet vatanımızı bize emanet eden ecdadımıza karşı bu en büyük sorumluluğumuzdur. Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyorum."
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Blog yazmayı uzun yıllardır severek yapmaktayım.

1 yorum:

  1. Her yıl tutulan ulasal yasımız olduğu gibi bu yılda cumhuriyetin kurucusu ilk Cumhurbaşkanımız Mareşal Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bu yılda ülkemiz daha duygusal daha hoş bir şekilde anıldı. Beşiktaş'ın forvet oyuncusu talisca nında yorumunu söylemek isterim "Trafikte insanların araçlarından inip hazır ol duruşuna geçmesine şaşırdım. Daha sonra 10 Kasım ile ilgili bilgileri öğrendim. İnsanların tarihlerine sahip çıkması çok güzel” dedi."

    YanıtlaSil